user_mobilelogo

Licznik odwiedzin

© 2009-2015 by GPIUTMD

Wszystkie wpisy alfabetycznie

Odżywianie dla zdrowia - energia i siła zgodnie z naturą - Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2015
niedziela, 20 grudzień 2015 00:00

Odżywka do włosów z awokado

Uwielbiam awocado (jeden z superfoods) i sporo go kupuję. Zauważyłam jednak, że jest to owoc, przy którym łatwo przegapić idealny moment pomiędzy tym kiedy jeszcze jest zbyt twardy a tym gdy już jest za miękki. I kiedy awocado zrobi się zbyt przejrzałe i lekko ciemne w środku, do celów kulinarnych się już nie nadaje ale wtedy właśnie robię taką odżywkę, żeby się nie zmarnowało :-).

Składniki:
dojrzały owoc awokado 
2-3 łyżki jogurtu naturalnego 
sok z połowy cytryny (opcjonalnie) 
 

Awocado rozgniatamy dokładnie widelcem, mieszamy z pozostałymi składnikami na jednolitą papkę o gładkiej konsystencji. Wmasujemy we włosy i skórę głowy, owijamy ręcznikiem i zostawiamy na 20-30 minut. Spłukujemy starannie i myjemy włosy szamponem.

UWAGA: Jeśli włosy są rozjaśnione lub przesuszone pomiń sok z cytryny.

Powyższa ilość wystarcza na jeden zabieg. Odżywka przywraca włosom nawilżenie i połysk, szczególnie teraz w okresie zimowym warto z niej skorzystać.

 

Share on Myspace

czwartek, 03 grudzień 2015 00:00

O czym lekarze Ci nie powiedzą - wiedza powszechnie przemilczana

 

Od samego początku pisania tego blogu (rok minął zupełnie niespodziewanie ;-)) pomimo nastawienia przede wszystkim na kwestie dietetyczne, staram się jasno podkreślać w artykułach, które piszę i publikuję, że samo zdrowe odżywianie nie wystarczy do tego, aby być zdrowym i zachować zdrowie. Niezbędne są również ruch i dotlenienie oraz właściwe nastawienie do życia. Czy to w ramach prewencji chorób, czy już w chorobie, tylko mądre i harmonijne połączenie tych wszystkich czynników jest w stanie dać długotrwałe pozytywne rezultaty. Proste, ale nie łatwe.

Żyjemy w dziwnych czasach, w których gloryfikuje się tzw. „naukowe podejście”. Temu „naukowemu podejściu” mam zresztą zamiar poświęcić odrębny wpis, gdyż często jest podejściem pseudonaukowym, bo zamykającym się na wszystko co nie jest „oficjalnie klepnięte”. Prawdziwy naukowiec nigdy nie zamyka się na nic, co może działać, tylko dlatego, że nie wpisuje się w „prawdę oficjalną”.

Tymczasem współczesne „mędrca szkiełko i oko” nierzadko przesłania człowieka i jego dobro, nie traktuje się poważnie doniesień o skuteczności terapii, które nie zostały potwierdzone badaniami klinicznymi. Zapomina się przy tym, że badania kliniczne kosztują miliardy dolarów i nikt ich nie wykona w stosunku do produktów naturalnych, których nie można opatentować. Czy jednak doniesienie, że coś pomogło 20, 30, 50 czy 100 ludziom można po prostu zignorować i udać, że ich nie było,bo …. nie ma badań klinicznych? Mnie osobiście to się w głowie nie mieści.

Dlatego dziś dzielę się z Wami informacją o czasopiśmie, które mnie po prostu oczarowało. Mowa tu o dwumiesięczniku na licencji brytyjskiej w Polsce wydawanym pod tytułem „O czym lekarze Ci nie powiedzą”.

Każdy nowy numer czytam z wypiekami na twarzy, bo też piszą niezwykle interesująco i obalają wiele oklepanych mitów na temat zdrowia i lekarstw, ujawniając niedociągnięcia i ograniczenia medycyny oficjalnej.

Co ciekawe czasopismo jest przygotowywane przez lekarzy, wybitnych specjalistów w swych dziedzinach, otwartych na wszelkie możliwości pomocy choremu również tzw. metody naturalne czy alternatywne.

Choć zasadniczo z osobami zgłaszającymi się do mnie, pracuję wg. zasad tradycyjnej medycyny chińskiej (dietoterapią i ziołami), przyznaję, że czasopismo to bardzo przydaje mi się uzupełniająco. Jestem pełna podziwu dla wspaniałego grona osób je współtworzących, którzy byli w stanie połączyć wiedzę akademicką z medycyną naturalną. Czyli jednak da się J

Zaznaczam, że nie czerpię żadnych profitów z tego wpisu, od samego początku pisania tego blogu przyjęłam założenie, że będę się dzielić całkowicie altruistycznie wszelkimi informacjami o wartościowych miejscach, publikacjach, ludziach, inicjatywach itp. żeby mogły dotrzeć do tych, którzy być może właśnie takich informacji bardzo potrzebują.

 

 

Share on Myspace

Dział: Krótkie wpisy


 

Zdrowie to jedynie kwestia nawyku,

wielu drobnych przyzwyczajeń,

które składają się na całość

a jedyną osobą, która może Cię uzdrowić

jesteś Ty sam.